Szklarze radzą

Jak zamontować lustro w łazience?

Trudno wyobrazić sobie łazienkę bez lustra. To nie tylko niezbędna pomoc w dbaniu o własny wygląd, ale także eleganckie dopełnienie wnętrza. Jak odpowiednio wybrać lustro do łazienki?

Szeroka gama rozmiarów i kształtów jest w zasięgu ręki, a wybór zależy od indywidualnych preferencji. W naszym zakładzie szklarskim na warszawskim Żoliborzu nieraz wykonywaliśmy naprawdę nietypowe lustra na zamówienie. Najważniejsze jest jednak odpowiednie umieszczenie i mocowanie lustra.

W większości domów lustro w łazience znajduje swoje miejsce tuż nad umywalką. Zadbajmy więc o umieszczenie go na wysokości dogodnej dla każdego domownika. Co z montażem lustra? Są dwa sposoby:

  • przy pomocy kołków i uchwytów – solidne mocowanie, które wymaga jednak wiercenia w płytkach. Jeśli marzy Ci się wyjątkowe lustro oprawione w ramę, wybierz ten typ montażu. Jeśli jednak wolisz efekt lustrzanej tafli powinieneś skusić się na…
  • przyklejenie do ściany – lustro bezpośrednio przyklejone do płytek niemal wtapia się w otoczenie, gwarantując lekki i elegancki efekt. Takie rozwiązanie wymaga jednak zakupu drogich klejów. Nie warto bowiem oszczędzać – tańsze specyfiki mogą spowodować pojawienie się brzydkiej i nieplanowanej „ramki”, uformowanej z wysychającego kleju.